Kurzy

Kurzy pořádá dvojice zapálených vyznavaček zdravé stravy – Jana Kornerová a Dáša Ženíšková.

Jana je dietní sestra (moderně se tento obor jmenuje nutriční terapeutka). Ve své profesi přichází do styku s pacienty, kteří by rádi změnili způsob stravování, ale neví jak na to. Je velice těžké vysvětlit během krátké návštěvy správnou cestu ke zdraví. Proto hledá další možnosti, jak se pokusit předat své zkušenosti jinou, příjemnější cestou.

Dáša se několik let snaží poskládat mozaiku zdravého žití. Proto se snaží skloubit pohyb, psychickou pohodu a opět výživu. Prostudovala všemožnou literaturu, absolvovala několik kurzů jako žák a ráda by získané poznatky předala dál.

_C310542Kurzy se obvykle konají v prostředí vesnické chalupy na severním Plzeňsku. Stavení se říká Herajtovna podle jména prvního majitele – hostinského Herajta. Vařit budete jak na klasickém plynovém či elektrickém sporáku, tak i na plátech či troubách kachlových kamen.

Během každého kurzu se naučíte připravovat několik zdravých pokrmů, ale hlavně se dozvíte více o použitých surovinách, jejich nutričních hodnotách, o jejich přínosu pro náš organismus. Ale péče o zdraví není jen jídlo, ale i pohyb. Proto se během každého kurzu pokusíme i o nějakou tu pohybovou aktivitu. A asi nejdůležitější stránkou knihy zdraví je duševní pohoda. Tu většinou vytváří vzájemná komunikace účastníků kurzů – lidí, kteří mají společný cíl – změnit své návyky a zlozvyky.  🙂

_C250501kvásekZ každého kurzu si určitě něco praktického odvezete (např. kvásek na chléb, ručně namletou mouku…). Po domluvě je možné zajistit i dopravu z Plzně a zpět.

Pokud máte malé děti, určitě se nebojte je vzít s sebou, alespoň se také něčemu přiučí 🙂