Výlet k dvěma rozhlednám

Tentokrát popíši trasu, která se dá absolvovat jako běh (je třeba
_1251187mít malinko natrénováno) a nebo jako poklidný výlet klidně i s dětmi (cestou je pouze jeden kopec a žádná velká technika). Hlavním lákadlem jsou dvě rozhledny, které cestou navštívíme.
Start je před Herajtovnou a vydáme se po silnici směrem na Oboru. Za hřbitovem (stojí za to si jej prohlédnout, jelikož díky cihelným márám vypadá jako místo někde na irském venkově)
_1251179odbočíme doleva do lesa a pak již stále po pevné lesní cestě až na velkou křižovatku, kde se dáme doprava a dále opět po široké cestě a chvilku i po silnici doběhneme (dojedeme) k prví rozhledně – U obory. Bohužel se nejedná o skutečnou rozhlednu, ale jen o její plechový model, avšak výhled ze zdejší lavičky je jak z ochozu vysoké věže. Nyní již jen přeběhnout silnici a po žluté značce sestoupat až letnímu táboru „Obořice“. Zde začne první a poslední stoupání dnešního dne. To je zakončeno u rozcestí u sv. Anny, kde se dáme doprava. Cca po 1 km musíme najít odbočku doleva (jsou zde z klád uměle vytvořeny „schody“, které jsme nezjistili na co jsou). No a odtud se prokličkujeme k k druhému cíli dnešního výletu – rozhledně „Radost“ nad Dobříčí._1251185 Tuto rozhlednu vybudovalo společně několik občanů Jarova a Dobříče. Odtud je již jen coby kamenem dohodil do Jarova.

Total distance: 11.41 km
Total climbing: 193 m
Download file: run_kedvoumrozhlednam.gpx

 

Facebooktwittermail

Napsat komentář